کاشت زعفران سحرخیز 4 گرمی در ارتفاعات هیمالیا

زعفران کروکوس یا زعفران سحرخیز 4 گرمی به 20 تا 30 سانتی متر (سانتی متر) رشد می کند. از زمانی که کروکوس به عنوان بذر کاشته می شود تا گل تولید کند، سه سال طول می کشد. هر گیاه حدود سه تا چهار گل می دهد و هر گل حدود سه کلاله دارد.

زعفران یکی از گران‌ترین ادویه‌های دنیاست زیرا باید با دست برداشت شود. همچنین برای تهیه 1 کیلوگرم (کیلوگرم) ادویه به مقدار زیادی شکوفه و کلاله خشک نیاز است.

این ادویه سابقه طولانی دارد. اعتقاد بر این است که انسان ها از زعفران در اوایل 3500 سال پیش استفاده می کردند.

گاهی اوقات رنگ زرد اعتقاد بر این است که این ادویه دارای خواص تقویت کننده خلق و خو است. ممکن است برخی علم نیز پشت این ادعاها وجود داشته باشد.

یک مطالعه قدیمی در مجله Ethnopharmacology نشان داد که زعفران به اندازه داروی فلوکستین (پروزاک) در درمان افسردگی خفیف تا متوسط مؤثر است.

مروری در مجله پزشکی یکپارچه، چندین مطالعه را در مورد استفاده از زعفران برای درمان افسردگی در بزرگسالان بالای 18 سال بررسی کرد.

زعفران

محققان دریافتند که زعفران علائم را برای افراد مبتلا به اختلال افسردگی اساسی بهبود می بخشد. این ممکن است ادویه را جایگزین خوبی برای افرادی کند که داروهای ضد افسردگی را به خوبی تحمل نمی کنند.

زعفران دارای ترکیبات شیمیایی مختلف است. برخی از اینها ممکن است به کاهش فشار خون و محافظت در برابر بیماری قلبی کمک کنند.

مروری بر مطالعات انجام شده بر روی موش‌ها نشان داد که زعفران فشار خون را کاهش می‌دهد. تحقیقات دیگر با استفاده از خرگوش نشان داد که این ادویه در کاهش سطح کلسترول و تری گلیسیرید موثر است.

یک مطالعه انسانی قدیمی در مجله علوم پزشکی هند نشان داد که زعفران احتمال اینکه کلسترول بد باعث آسیب بافتی شود را کاهش می دهد.

محققان بر این باورند که خواص آنتی اکسیدانی زعفران ممکن است اثر محافظتی در مورد بیماری قلبی داشته باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.