پیرزنی با ترشی سیر مروارید بدر عروس خود را مسموم کرد

اگر می‌خواهید سیر در آشپزخانه‌تان کم نشود یا بیشتر خرید کرده‌اید و می‌خواهید سیر باقی‌مانده را نگه دارید، این دستور ساده برای شما مناسب است. بدون شک یک ترفند بسیار موثر برای نگهداری سیر در طول سال، تهیه خمیر سیر یا ترشی سیر مروارید بدر است.

این کار باعث صرفه جویی در وقت شما در پخت و پز می شود و به شما امکان می دهد از حبه های سیر  و یا ترشی سیر برای مدت طولانی لذت ببرید.

1 فنجان سیر
2 فنجان روغن (زیتون، کانولا یا آفتابگردان)
2 برگ بو (یا سایر گیاهان یا ادویه جات دلخواه شما)
ظرف شیشه ای (تمیز و استریل)
آماده سازی
سیر مرغوب (سفت، خشک، بدون جوانه یا چین و چروک، نه زرد و غیره) بخرید.
سر سیر را بشویید و خشک کنید. کثیفی هایی که ممکن است وجود داشته باشد را پاک کرده و با یک کاغذ جاذب آشپزخانه دندان ها را به خوبی خشک کنید. همچنین برگ بو را بشویید و خشک کنید.

ترشی
سیر را پوست بگیرید. برای اینکه کار خود را آسان تر کنید، از یک شیشه شیشه ای استفاده کنید. به سادگی در ظرف را ببندید و سیر را تکان دهید تا پوسته آن آزاد شود. همچنین می توانید پوست آنها را به صورت دستی جدا کنید.
روغن و سیر را داخل مخلوط کن بریزید. مخلوط را له کنید، در صورت لزوم با قاشق چوبی هم بزنید تا خمیری با غلظت یکدست به دست آید. اگر مناسب می دانید روغن بیشتری اضافه کنید.
خمیر به دست آمده را داخل ظرف شیشه ای بریزید و در آن را ببندید. باید هرمتیک بسته باشد.
بطری را با نوشتن نام محصول و تاریخ بسته بندی شناسایی کنید.
خمیر سیر را در یخچال بگذارید. مدت زمان تقریبی بین 6 ماه تا 1 سال است.
برای اطمینان از اینکه خمیر سیر در شرایط عالی نگهداری می شود، پس از بسته شدن شیشه، آن را با قرار دادن آن در یک قابلمه آب جوش به مدت 10-15 دقیقه استریل کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.