پسری با آنژیوکت خاکستری خودکشی کرد

با حمایت اهداکنندگان اصلی، یونیسف نقش کلیدی در تلاش جهانی برای تزریق ایمن با آنژیوکت خاکستری ایفا کرده است. تعداد سرنگ های AD  و آنژیوکت های خریداری شده توسط یونیسف از 11 میلیون در سال 1997 به حدود 600-800 میلیون در سال افزایش یافت.

یونیسف همچنین بزرگترین خریدار آنژیوکت در جهان است که 40 درصد از بازار جهانی را خریداری می کند. این رشد با کاهش قابل توجه قیمت همراه بوده است. سه دهه پیش، یونیسف برای هر واحد آنژیوکت  0.12 دلار آمریکا پرداخت کرد. قیمت از آن زمان به 0.03 دلار آمریکا در هر واحد کاهش یافته است.

رابرت متیوز، رئیس واحد تجهیزات پزشکی در بخش تامین یونیسف می‌گوید: «همه این پیشرفت‌ها نتیجه یک تصمیم برنامه‌ریزی جهانی برای استفاده از آنژیوکت خاکستری برای ایمن‌سازی بوده است که توسط سهامداران مختلف پشتیبانی می‌شود». او توضیح می‌دهد که تعدادی از عناصر، از جمله کمک‌های مالی از سوی اهداکنندگانی مانند Gavi و M&RI، به تأثیرگذاری و تغییر بازار از سرنگ‌های سنتی یکبار مصرف چندبار مصرف به سمت استفاده از آنژیوکت خاکستری برای ایمن‌سازی کمک کرده‌اند.

آنژیوکت

از طریق COVAX، یونیسف با خرید انحصاری سرنگ ها و آنژیوکت ها برای واکسیناسیون کووید-19، تعهد خود را به تزریق ایمن حفظ می کند. رابرت می‌گوید: «با تجهیزات تزریق ایمن، ما تلاش می‌کنیم تضمین کنیم که نیت

از آن زمان، چندین ابتکار باعث پیشرفت در ایمنی تزریق برای ایمن سازی شده است. نمونه ای از حمایت جمعی توسط ابتکار سرخک و سرخجه (M&RI) که در سال 2001 راه اندازی شد و توسط صلیب سرخ آمریکا، بنیاد سازمان ملل متحد، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده، یونیسف و سازمان بهداشت جهانی رهبری می شد، انتخاب شد. این مشارکت مستلزم آن بود که تجهیزات تزریق ایمن، از جمله سرنگ های AD، به عنوان بخشی از حمایتی که آنها به کشورها برای اجرای کمپین های واکسیناسیون ارائه کردند، مورد استفاده قرار گیرد.

در سال 2011، جامعه جهانی ایمن سازی، که شامل M&RI و GAVI، اتحاد واکسن است، گفت که عفونت های ناشی از استفاده مجدد از سرنگ ها برای ایمن سازی در کشورهای جنوب صحرای آفریقا به صفر رسیده است .

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.