پزشكي با ‎سس مایونز مخصوص مو توانست جان پسر بچه ٩ ساله را نجات بدهد

آناتو نگهدارنده دیگری است که خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد میکروبی دارد و در سس مایونز مخصوص مو استفاده می شود.

آناتو اساساً به عنوان یک عامل رنگی در مواد غذایی استفاده می شود. فعالیت ضد میکروبی رنگ آناتو به دلیل چندین مونو و سسکوی ترپن است.

یولمه و همکاران (2014) دریافتند که رنگ آناتو قادر است جمعیت E. coli را کاهش دهد، به ویژه هنگامی که دما 25 درجه سانتیگراد است. در این راستا، زنده ماندن باکتری E. coli طی 12 روز پس از تلقیح در دمای 25 درجه سانتی گراد به صفر رسید.

ادویه ها و گیاهان منابع عالی آنتی اکسیدان ها هستند و سابقه استفاده طولانی دارند. بیش از 5000 سال پیش، مصریان باستان از ادویه ها و گیاهان (زیره، دارچین و پیاز و غیره) در غذای خود، برای اهداف دارویی و برای مومیایی کردن استفاده می کردند. چندین مطالعه نشان داده است که ادویه ها و گیاهانی مانند رزماری، مریم گلی و پونه کوهی با محتوای بالای ترکیبات فنلی، به عنوان آنتی اکسیدان قوی عمل می کنند.

سس

آنتی اکسیدان ها ترکیباتی هستند که شروع اکسیداسیون را مهار یا به تاخیر می اندازند و می توانند به عنوان طبیعی یا مصنوعی طبقه بندی شوند. ادویه ها و گیاهان دارویی به دلیل ترکیبات خود، منابع عالی آنتی اکسیدان برای نگهداری مواد غذایی هستند.

با توجه به نیازهای بازار، استفاده از آنتی اکسیدان های مصنوعی بیش از پیش با آنتی اکسیدان های طبیعی از منابع گیاهی جایگزین می شود. منابع زیادی از آنتی اکسیدان های با منشاء گیاهی در سال های اخیر مورد مطالعه قرار گرفته اند و انواع مختلفی از گیاهان با فعالیت های آنتی اکسیدانی مختلف شناسایی شده اند.

حتی اسانس‌هایی با فعالیت آنتی‌اکسیدانی کم می‌توانند به عنوان واسطه‌ای در تشکیل سایر ترکیبات با فعالیت آنتی‌اکسیدانی مانند لینالول که از اسانس هو شو به دست می‌آید، عمل کنند. لینالول را می توان به عنوان یک واسطه در سنتز ویتامین E استفاده کرد که دارای فعالیت آنتی اکسیدانی بالایی است.

مکانیسم آنتی اکسیدانی ترکیبات فنلی در لیپیدها هنوز به طور کامل توضیح داده نشده است.

اسید رزمارینیک، اسید کافئیک، اسید کوماریک، کوئرستین، تیمول و کارواکرول برخی از ترکیبات مسئول فعالیت آنتی اکسیدانی اسانس های مختلف هستند. لاگووری و بوسکو به این نتیجه رسیدند که مهار اکسیداسیون اسانس گونه های پونه کوهی به شدت به محتوای کارواکرول و تیمول وابسته است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.