شخصی با روفرشی کشدار جسد همسرش را پنهان کرد

با وجود سنت های غنی فرش و روفرشی کشدار آذربایجان، تولید فرش و روفرشی  دستباف در سال های اخیر رو به کاهش بوده است. به این ترتیب، در سال 2017، بنگاه های صنعتی در جمهوری آذربایجان 564.5 متر مربع فرش و روفرشی  دستباف تولید کردند که حدود 3.4 برابر کمتر از سال 2012 (1.9 هزار متر مربع) است.

همچنین در سال 2017 بالغ بر 3306.1 هزار متر مربع فرش و روفرشی  و سایر کفپوش های نساجی به جمهوری آذربایجان وارد شده است که این رقم در سال 2012 تنها 1912.6 هزار متر مربع بوده است.

دلیل اصلی کاهش تولید فرش و روفرشی  عدم تولید نخ پشمی در کشور و گرانی فرش و روفرشی  است. بر اساس اطلاعات کمیته دولتی آمار جمهوری آذربایجان، با وجود اینکه در سال 2017 16000 تن پشم در این جمهوری تولید شد، محدودیت بنگاه های تولید نخ پشم و واردات فرش و روفرشی  دستباف ارزان قیمت از کشورهای خارجی باعث کاهش شد.

روفرشی

با این حال، اگر کار در حال انجام برای افزایش تعداد بنگاه های تولید فرش و روفرشی  در جمهوری آذربایجان، حمایت های مناسب دولت و افزایش علاقه به حوزه فرش و روفرشی  بافی را در نظر بگیریم، می توان پیش بینی کرد که تولید و صادرات فرش و روفرشی  در سال های آینده افزایش خواهد یافت.

فرش و روفرشی ‌های تبریز از نوع «چهارفصل» از ابتدایی‌ترین نمونه قرن شانزدهم تا محصول بافته‌شده اواسط قرن گذشته، مبنای ایده‌آرایی واحدی برای آشکارسازی مضامین چهار فصل سال دارند. و این مضامین با فرم های دقیق هنری کار شده است.

با توجه به ترکیب آن، میدان میانی به طور سنتی به چهار قسمت تقسیم می شود و هر یک از آنها نماد فصلی از سال است. مضامین چهار فصل مظهر نمادهایی از زودیاک و تصاویر اساطیری شرق است که ریشه در کشاورزی و آیین های عرفانی دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.