رفع خوردگی قطعات موتور خودرو با ضدیخ با کیفیت

رقیق شدن بیش از حد با مقدار ضد یخ ال 90 تأثیر منفی خواهد داشت، زیرا بازدارنده های خوردگی در مقادیر کمتر از آنچه در ابتدا طراحی شده بود در موتور وجود دارند، خنک کننده ها در طیف وسیعی از رقت ها کار می کنند.

بهینه برای اکثر سیستم های خنک کننده 50 درصد خنک کننده و 50 درصد آب با کیفیت خوب است و به طور کلی خنک کننده ها رقت را تا حدود 40 درصد کنسانتره و 60 درصد آب تحمل می کنند.

به طور کلی، تخریب مایع خنک‌کننده در فواصل زمانی « استفاده توصیه‌شده» تولیدکنندگان به حساب می‌آید، خنک کننده های معمولی حاوی سیلیکات عمدتاً به دلیل تخلیه سریع بازدارنده تجزیه می شوند.

این به این دلیل است که کم مصرف ترین بخاری برقی نانو سیلیکات ها لایه های محافظی را بر روی اجزای سیستم به عنوان بخشی از مکانیسم حفاظتی خود قرار می دهند.

بنابراین، بازدارنده‌های خنک‌کننده باید به طور مرتب دوباره پر شوند یا تعویض شوند تا اطمینان حاصل شود که در صورت اختلال در لایه سیلیکات، سطوح محافظت می‌شوند.

به طور کلی، خنک کننده ها کنار سالنی در طول زمان با تجزیه اتیلن گلیکول به اسیدهای گلیکولیک و فرمیک در درجه اول تجزیه می شوند، در موتورهایی که در دماهای بالاتر کار می کنند یا موتورهایی که هوای بیشتری را وارد سیستم های خنک کننده می کنند، تخریب سریعتر اتفاق می افتد.

اگر قرار است سیستم خنک‌کننده را برای چندین سال بین تغییرات مایع خنک‌کننده کار کند، و به‌ویژه در مواردی که خنک‌کننده در کاربردهای شدید استفاده می‌شود، باید سالانه آزمایش شود.

یک آزمایش مطمئن می شود مقدار ضد یخ 206 تیپ 5 که pH همچنان بالای 7.0 است، برخی از فناوری‌های خنک‌کننده می‌توانند از pH پایین 6.5 محافظت کنند، با این حال، معمولاً عمل خوبی نیست که به خنک‌کننده اجازه دهیم در pH 7.0 کار کند.

محصولات تجزیه گلیکول اسیدی هستند و به کاهش pH کمک می کنند، هنگامی که یک مایع خنک کننده تجزیه می شود، به دلیل تجزیه گلیکول و افت pH، فلزات موتور در معرض خطر خوردگی قرار می گیرند.

 • منابع:
  1. Engine Coolant Basics
 • تبلیغات: 
  1. به جای حرف زدن عمل کنید تا کارآفرین نمونه شوید!
  2. گوشی که منجر شد و یک خانه را به آتش کشاند
  3. با پلی استر نوشابه گازدار تولید کنید
  4. قفسه ابزار که با خیس شدن نامرئی شد!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.