تولید لنت ترمز سمند جلو که دکمه پخش موسیقی دارد

اکثر خودروها و کامیون های سبک مجهز به سیستم ترمز دیسکی چهار چرخ هستند. سیستم ترمز دیسکی از سه جزء اصلی تشکیل شده است: یک “دیسک” یا روتور ترمز، یک مجموعه پیستون هیدرولیک به نام کالیپر ترمز و یک جفت لنت ترمز.

لنت ترمز سمند جلو از موادی ساخته شده اند که اصطکاک ایجاد می کند. هنگامی که پدال ترمز فشرده می شود، پیستون های هیدرولیک لنت های ترمز را به دو طرف سطح صاف دیسک ترمز فشار می دهند و اصطکاک کافی برای توقف خودرو ایجاد می کنند.

فرآیند ترمزگیری باعث می شود هر بار که از ترمز استفاده می شود، لنت ها و دیسک ها اندکی فرسوده شوند. این بدان معنی است که آنها به طور دوره ای به اندازه کافی فرسوده می شوند تا بر قدرت توقف وسیله نقلیه شما تأثیر بگذارند. هنگامی که این اتفاق می افتد، مهم است که بلافاصله آنها را تعویض کنید.

لنت

لنت ترمز خوب چگونه است؟ یک لنت ترمز خوب بسیار بیشتر از توانایی آن در توقف وسیله نقلیه است. توانایی جذب و دفع گرما، سرعت سایش و میزان صدا و گرد و غبار ایجاد شده از عواملی هستند که در انتخاب لنت ترمز باید در نظر گرفته شوند.

استفاده از ارزان ترین لنت ترمز می تواند وسوسه انگیز باشد. با این حال، مهم است که در نظر داشته باشید که ارزان واقعا گران است. لنت های ترمز بی کیفیت می توانند بسیار پر سر و صدا باشند، سریعتر فرسوده شوند و همچنین باعث سایش سایر قسمت های سیستم ترمز مانند روتورهای ترمز شوند که به معنای هزینه های بالاتر در دراز مدت است.

رایج ترین نوع لنت ترمز چیست؟ سه نوع لنت ترمز اصلی وجود دارد که در وسایل نقلیه سواری خواهید یافت: ارگانیک غیر آزبست، سرامیکی و نیمه فلزی.

لنت‌های ترمز غیرآزبستی آلی (NAO) به دلیل ترکیب آلی، آلودگی ندارند زیرا مواد اصطکاک را از دست می‌دهند و به راحتی دفع می‌شوند. لنت‌های NAO نرم‌تر از لنت‌های ترمز هستند، که باعث می‌شود آنها ساکت‌تر شوند، اما همچنین به این معنی است که سریع‌تر سایش می‌شوند و می‌توانند گرد و غبار تولید کنند. آنها برای وسایل نقلیه سبک تر که به ترمز شدید زیادی نیاز ندارند، بهینه هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.