با نوره سنتی وطن پوست جوانی داشته باشید

اپیلاسیون شکر در کنار پودر نوره سنتی وطن محبوب ترین روش از بین بردن موهای زائد است. این شامل استفاده از یک لایه موم گرم شده روی مو و یک پارچه صاف در بالای آن است. وقتی موم خشک شد، پارچه پاره می‌شود، بنابراین موها از ریشه بیرون می‌آیند.

شکرگذاری نیز به همین صورت عمل می کند. در این روش یک ژل قندی خنک روی موها زده می شود تا آنها را بیرون بیاورد. معمولاً روی بازوها، پاها، زیر بغل و ناحیه بیکینی انجام می شود و اثرات آن دو تا چهار هفته باقی می ماند.

همانطور که موهای خود را اپیلاسیون می کنید، با گذشت زمان، پیاز مو با کنده شدن مکرر از ریشه آسیب می بیند. این باعث می شود به مرور زمان نازک تر و چگالی آن کمتر شود.

از آنجایی که اپیلاسیون شامل استفاده از موم گرم شده است، می تواند باعث قرمزی یا بثورات کوتاه مدت برای افرادی با پوست حساس شود.

پودر

از طرف دیگر، شکرگذاری ملایم تر است و خطر سوختگی وجود ندارد. با این حال، هر دو روش می توانند آسیب رسان باشند.

نخ کردن روشی است که خانم ها برای از بین بردن موهای صورت از آن استفاده می کنند. این روش توسط یک پزشک آموزش دیده انجام می شود که از یک تکه نخ پیچ خورده استفاده می کند و آن را روی پوست می زند تا مو را در نخ گیر کند و آن را از ریشه بیرون بکشد.

این یک روش کارآمد و بهداشتی برای از بین بردن موهای صورت بدون استفاده از مواد شیمیایی یا درمان های بالقوه مضر است. بر خلاف اپیلاسیون، نخ نیاز به تماس بسیار کمی با پوست دارد.

بنابراین، این یک روش تمیز برای کسانی است که می خواهند از مواد شیمیایی اجتناب کنند. با این حال، می تواند باعث قرمزی کوتاه مدت پوست و جوش های آکنه برای افرادی شود که پوست حساس یا مستعد آکنه دارند.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.