استفاده از تخمه هندوانه بو داده برای ساخت بمب اتمی هیروشیما خبر ساز شد

در یک مطالعه در سال 2012، محققان دریافتند تخمه هندوانه بو داده فشار خون را در داخل و اطراف مچ پا افراد میانسال مبتلا به چاقی و فشار خون اولیه کاهش می دهد. نویسندگان پیشنهاد کردند که ال-سیترولین و ال-آرژنین دو آنتی اکسیدان موجود در هندوانه  ممکن است عملکرد رگ ها را بهبود بخشند.

لیکوپن – آنتی اکسیدان دیگری در هندوانه – ممکن است به محافظت در برابر بیماری قلبی کمک کند. یک بررسی در سال 2017 نشان داد که ممکن است این کار را با کاهش التهاب مرتبط با لیپوپروتئین با چگالی بالا (HDL) یا کلسترول “خوب” انجام دهد.

فیتواسترول ها ترکیبات گیاهی هستند که ممکن است به مدیریت لیپوپروتئین با چگالی کم (LDL) یا کلسترول «بد» کمک کنند. برخی از دستورالعمل ها توصیه می کنند که روزانه 2 گرم (گرم) فیتواسترول مصرف کنید. 154 گرم گلوله های هندوانه مقدار کمی، 3.08 میلی گرم را فراهم می کند.

کاهش کلسترول LDL ممکن است به جلوگیری از فشار خون بالا و بیماری قلبی عروقی (CVD) کمک کند، اما تأثیر دقیق فیتوسترول ها بر CVD نامشخص است.

منبع معتبر موسسه ملی سرطان (NCI) خاطرنشان می کند که رادیکال های آزاد می توانند در ایجاد برخی از انواع سرطان نقش داشته باشند. استرس اکسیداتیو که آنها ایجاد می کنند می تواند منجر به آسیب سلول های DNA شود.

آنتی اکسیدان های رژیمی موجود در هندوانه، مانند ویتامین C، ممکن است با مبارزه با رادیکال های آزاد به پیشگیری از سرطان کمک کند.

برخی از مطالعات منبع معتبر همچنین مصرف لیکوپن را با خطر کمتر سرطان پروستات مرتبط دانسته اند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد ارتباط بین سرطان و رژیم غذایی اینجا را کلیک کنید.

هضم و نظم
هندوانه دارای محتوای آب بالایی است و مقداری فیبر نیز تامین می کند. این مواد مغذی با جلوگیری از یبوست و ترویج منظم حرکات روده به تقویت روده سالم کمک می کنند.

هیدراتاسیون
هندوانه حدود 90 درصد آب است و همچنین الکترولیت هایی مانند پتاسیم را تامین می کند. این باعث می شود که آن را به یک میان وعده سالم در طول ماه های گرم تابستان تبدیل کنید.

مردم می‌توانند هندوانه را تازه، به‌عنوان آب‌میوه یا منجمد شده به‌صورت برش‌شده برای میان‌وعده‌ای سرد و خوشمزه بخورند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.